Просочення металу

Високі вимоги до якості лиття, що виключають наявність в відливках мікропористості, змушують виробників використовувати різні методи усунення пор в металі. Однією з найбільш ефективних технологій вважається вакуумне просочення герметиками. Воно застосовується для заливки дрібних (до 0,2 мм) пор.

Вакуумне просочення дозволяє домагатися 100% герметичності металевих виробів при надмірному тиску від 2 до 200 кг/см2. Крім того, така обробка може значно поліпшити якість металевої поверхні перед нанесенням фінішних оздоблювальних покриттів.

Просочення герметиками за вакуумною технологією можуть піддаватися не тільки металеві деталі, а й сучасні електронні компоненти – реле, роз’єми, мікросхеми. При цьому надійність їх роботи навіть в найскладніших умовах підвищується в рази.

Використовувані герметики мають стійкість до дії більшості металів, сплавів та інших конструкційних матеріалів. Це означає, що просоченням ними можна піддавати практично все: бронзу, алюміній, чавун, склопластик, кераміку і т.д.

Процес просочення

Тривалість процесу вакуумного просочення металу становить всього 25-30 хв. при температурі полімеризації 90ºС. Сам процес просочення триває не більше 15 хв. Робоча температура може коливатися в діапазоні від -90 ºС до +200 ºС. Рівень тиску обмежений величиною, яку витримує матеріал оброблюваних деталей.

Просочення проводиться після завершення всіх операцій по механічній обробці. Деталі, виготовлені за технологією порошкової металургії, обробляються після спікання, але перед заключними операціями.

Виливки перед просоченням піддаються знежиренню і сушці. Після цього, готові до обробки деталі в спеціальному контейнері поміщаються в вакуумну камеру. Потім камера заповнюється просочувальним складом, в якому деталі знаходяться деякий час. Потім в камері створюється надлишковий тиск і герметик зливається. Для видалення з поверхні деталей зайвого просочення проводиться центрифугування. Така процедура дозволяє очистити дрібні конструкційні отвори і різьблення від просочувального складу і звести до мінімуму його витрату: до 3 г на кг алюмінієвого лиття.

Застосуванням просочення досягається повна газогідронепроникність литих виробів, запобігаються прояви внутрішньопористої корозії, за рахунок усунення концентраторів напружень на 15-20% підвищується втомна міцність. Вихід загерметизованих деталей становить 98-100%. Деталі, оброблені відповідно до технології, залишаються герметичними, здатні утримувати будь-які рідини і гази, в тому числі агресивні і під великим тиском.

При цьому, технологія вакуумного просочення екологічно чиста, стічні води і відходи не отруйні і піддаються біологічному розкладанню.

Замовляйте вакуумне просочення алюмінієвого лиття за телефоном (067) 443-56-56 або e-mail: info@alpha-centre.com.ua.